Nie żyje Zbigniew Zaleski - były europoseł PO i profesor KUL

Nie żyje Zbigniew Zaleski - psycholog i polityk, profesor nauk humanistycznych i były europoseł Platformy Obywatelskiej. Miał 72 lata. O jego śmierci poinformował Katolicki Uniwersytet Lubelski, na którym wykładał.

Msza żałobna w intencji Zbigniewa Zaleskiego zostanie odprawiona 6 września 2019 r. (piątek),
o godz. 9:00 w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14. Uroczystości pogrzebowe odbędą się  po mszy, na Cmentarzu Stare Powązki.

Nie żyje Zbigniew Zaleski. Był europosłem i wieloletnim pracownikiem KUL

Zbigniew Zaleski urodził się 29 kwietnia 1947 w Rogozińcu. W 1972 roku ukończył studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł profesora nauk humanistycznych otrzymał w 1994 r. Wykładał m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na KUL, gdzie w latach 1999 - 2005 pełnił funkcję dziekana Wydziału Nauk Społecznych. Zbigniew Zaleski był także wieloletnim kierownikiem Katedry Psychologii Emocji i Motywacji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zbigniew Zaleski był nie tylko naukowcem, ale także politykiem. W latach 2002–2004 pełnił funkcję radnego sejmiku lubelskiego, a w 2004 roku został wybrany do Parlamentu Europejskiego. W 2009 roku nie uzyskał reelekcji, ale powrócił na stanowisko unijne w 2013 roku, zastępując Lenę Kolarską-Bobińską. W następnych wyborach do Parlamentu Europejskiego już nie startował.

Więcej o: