Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla ośmiu województw

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami. Silne nawałnice przejdą dziś przez południową, centralną i wschodnią Polskę.
Zobacz wideo

Ostrzeżenia synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obejmują województwa na południu i wschodzie kraju. Alerty wydane zostały na poniedziałek 2 września i obowiązują w godzinach od 10 do 20.

Gdzie jest burza? Nawałnice pojawią się dziś w południowych i wschodnich województwach

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami obowiązują w całym województwie śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. W tych regionach prognozowane są opady deszczu od 20 do 30 mm oraz lokalne opady gradu. Dodatkowo przewidywany jest wiatr w porywach do 80 km/h.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami obejmują z kolei województwo małopolskie i podkarpackie. W południowych powiatach może spaść od 25 do nawet 50 mm deszczu. Prognozowane są także miejscowe opady gradu oraz porywy wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia obowiązują od około godziny 10 na południu Polski. Burzowy front w ciągu dnia zacznie przesuwać się także nad centrum i północny-wschód kraju. Na Podlasiu alerty obowiązują aż do godziny 22. W pozostałych regionach burze mają ustać do około godziny 18-20.

Więcej o: