Donald Trump odwołuje wizytę w Polsce. Przyczyną huragan Dorian

Z powodu huraganu Dorian, który w najbliższym czasie ma uderzyć na Florydzie, prezydent USA odwołał podróż do Polski. Donald Trump miał uczestniczyć w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz wideo

Jak podaje NBC News zamiast Donalda Trumpa w uroczystościach w Warszawie udział weźmie wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence. Podczas konferencji prasowej prezydent USA poinformował, że wiadomość o odwołanej wizycie przekazał najpierw prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Donald Trump przekłada "na najbliższą przyszłość" wizytę w Polsce. Powodem huragan Dorian

Donald Trump miał odwiedzić Polskę w dniach od 1 do 2 września, gdzie miał wziąć udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Prezydent Stanów Zjednoczonych zadeklarował jednak, że podróż do Warszawy zostanie przełożona "na najbliższą przyszłość".

Przyczyną przełożenia wizyty jest huragan Dorian, który ma uderzyć na Florydzie w poniedziałek. Gubernator tego stanu ogłosił nawet stan wyjątkowy oraz ostrzegł mieszkańców przed "katastrofalnymi skutkami", jakie może mieć huragan w tej części Ameryki. W czwartek wiatr wiał z prędkością 140 km/h, ale według Narodowego Centrum Huraganów Dorian będzie przybierał na sile. Przewiduje się, że do poniedziałku zamieni się w huragan trzeciej kategorii a w południowo-wschodnie wybrzeże USA uderzy wiatr wiejący z prędkością 210 km/h.

Więcej o: