Piotr Woźniak-Starak zostanie pochowany. Dziś pierwsze uroczystości pogrzebowe

Piotr Woźniak-Starak zostanie pochowany w miejscowości Fuleda na Mazurach w piątek 30 sierpnia. Dzień wcześniej w Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą bliscy i znajomi producenta będą uczestniczyli w mszy żałobnej.

W czwartek 29 sierpnia od mszy żałobnej rozpoczną się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Piotra Woźniaka-Staraka. Msza odprawiona zostanie o godzinie 19 w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie (ulica Anny Walentynowicz 1).

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Dziś rozpoczynają się dwudniowe uroczystości pogrzebowe

Rodzina i bliscy Piotra Woźniaka-Staraka zaapelowali do żałobników, by nie składano im po mszy świętej kondolencji. Zamiast kwiatów uczestnicy uroczystości proszeni są o przekazywanie datków na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademii Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, zajmującą się ratowaniem porzuconych i skrzywdzonych zwierząt.

Dzień później w Fuledzie, niedaleko Giżycka na Mazurach, odbędzie się prywatna uroczystość pogrzebowa. W tej miejscowości zostanie złożona urna z prochami 39-letniego producenta. W nekrologu rodzina poniekąd uzasadniła swoją decyzję - Jego miejscem wybranym była Fuleda. Uwielbiał tam spędzać czas z przyjaciółmi i ich bliskimi. Chciał, żeby wszyscy dobrze się czuli w Jego towarzystwie, w miejscu, które wypełniał sobą. Na Mazurach najlepiej odpoczywał, najlepiej się bawił, najbardziej lubił pracować. To tutaj rodziły się pomysły na filmy. Fuleda była najbardziej udaną scenografią Jego życia, a piękno jej natury najpiękniejszym planem filmowym.

Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę 18 sierpnia na jeziorze Kisajno na Mazurach. Producent i 27-letnia kobieta ulegli wypadkowi - ich motorówka przewróciła się, wyrzucając podróżujących z pokładu. Ciało producenta zostało odnalezione przez specjalną grupę płetwonurków parę dni później. Piotr Woźniak-Starak zajmował się produkcją filmów i spotów reklamowych. Wśród jego największych sukcesów wymienia się wsparcie dla filmu "Bogowie", "Sztukę Kochania" czy czekającą na premierę "Ukrytą grę".

Więcej o: