Kim jest Julia i Jerzy Starak? Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka

Rodzina Staraków należy do jednych z najbogatszych w Polsce. Ich majątek szacowany jest na około sześć miliardów złotych. Kim są siostra i ojczym Piotra Woźniaka-Staraka?
Zobacz wideo

Zgodnie rankingiem "Forbesa" rodzina Staraków zajmuje trzecie miejsce wśród najbogatszych rodzin w Polsce. Ich majątek oszacowany został na wartość prawie 6 mld złotych. Wyżej w rankingu znaleźli się tylko Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczykowie (15,7 miliardów) oraz Zygmunt Solorz z dziećmi Aleksandrą, Tobiasem i Piotrem (10,1 miliardów).

Rodzina Piotra Woźniaka Staraka: siostra Julia Starak i ojczym Jerzy Starak

Jerzy Starak urodził się w 1947 roku. Ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jego pierwszą firmą była Comindex. Wprowadził też na polski rynek takie koncerny jak Nutricia, Colgate-Palmolive czy Bols.

Jerzy Starak jest założycielem firmy farmaceutycznej Polpharma, której jest jedną z największych spółek zajmujących się produkcją leków i substancji farmaceutycznych. Polpharma jest producentem m.in. takich środków jak Etopiryna, Ibufen, Polopiryna, Skorbolamid i Ranigast. W 2012 roku Polpharma wykupiła akcję Polfy Warszawa S.A., która również zajmuje się dystrybucja leków - Acardu, Allertecu i Xylogelu. Jest też właścicielem firmy Herbapol Lublin i udziałowcem Zakładów Tłuszczowych Kruszwica.

Żona Jerzego Staraka i matka Piotra Woźniaka-Staraka, Anna Woźniak-Starak, jest właścicielką restauracji Belvedere zlokalizowanej w warszawskich Łazienkach Królewskich. Dodatkowo posiada działa sztuki autorstwa m.in. Wojciecha Fangora, Xaverego Dunikowskiego i Magdaleny Abakanowicz.

Julia Starak skończyła szkołę Aiglon College w Szwajcarii. Studiowała także neurologię i ekonomię na prestiżowym Brown University w Stanach Zjednoczonych. Siostra producenta filmowego na co dzień ma mieszkać wraz z mężem w Zurychu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Kim jest Julia i Jerzy Starak? Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka
Zaloguj się
 • philosophe

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ktos w tym prostackim ferworze wokol smierci i osoby tego, w koncu pajaca, zastanawial sie nad tym skad wzielo sie jego prostackie i celebryckie nazwisko ? Przeciez urodzil sie jako bekart, o nazwisku Wozniak. To jego matka wziela slub ze Starakiem i przyjela to swoje, takie idiotyczne, dwuczlonowe i proletariackie nazwisko. Ale ono nie przyslugiwalo dziecku. Ludzie, ktorzy maja tyle pieniedzy, a sa tacy tani i glupi, bez zadnej klasy. Zgubily go jego celebryckie, nieestetyczne kudly, ktore porwala sruba motorowki....

 • butlun1

  0

  Jakoś umknęła najważniejsza informacja o Jerzym - był współpracownikiem SB.

 • gordejuela

  Oceniono 5 razy -3

  Hieny medialne,zostawcie tych ludzi w spokoju.Jakie macie prawo wlazic w cudze zycie ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX