Kim jest Jerzy Starak - ojczym Piotra Woźniaka-Staraka zaginionego na jeziorze Kisajno?

Jerzy Starak to jedna z najbogatszych osób w Polsce. Przedsiębiorca jest właścicielem firmy Polpharma - jednego z największych zakładów farmaceutycznych w kraju. Prywatnie jest ojczymem Piotra Woźniaka-Staraka, który zaginął w ubiegłą niedzielę.
Zobacz wideo

Od 1990 Jerzy Starak notowany jest na liście 100. najbogatszych Polaków tygodnika „Wprost”. Przedsiębiorca jest właścicielem takich firm jak Polpharma oraz Polfa Warszawa. Ma też udziały w Zakładach Tłuszczowych Kruszwica i Herbapolu Lublin. Wraz z żoną Anną posiada także kilka lokali, m.in. restaurację Belvedere Łazienki Królewskie, Klub Cavallo oraz dwie kawiarnie - Trou Madame i Amfiteatr. Jerzy Starak ma majątek szacowany na 6 miliardów złotych.

Kim jest Jerzy Starak? Zaginiony producent filmowy to jego pasierb

Jerzy Starak był dwukrotnie żonaty. Z pierwszą żoną ma syna Patryka, a z drugą - córkę Julię. Pasierbem przedsiębiorcy, a synem z pierwszego małżeństwa drugiej żony Jerzego Staraka, jest Piotr Woźniak-Starak - producent filmowy, a prywatnie mąż prezenterki telewizyjnej Agnieszki Woźniak-Starak. 

Trwają poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Akcja trwa już trzy dni

Piotr Woźniak-Starak, którego ojczymem jest Jerzy Starak, zaginął w niedzielę 18 sierpnia. 39-latek wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. W chwili wypadku była z nim 27-letnia kobieta, której udało się wyjść na brzeg. Rano we wtorek 20 sierpnia rozpoczął się trzeci dzień poszukiwań producenta filmowego.

Więcej o: