Piotr Woźniak-Starak. Kim jest zaginiony na jeziorze Kisajno producent filmowy?

Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę 18 sierpnia. Od tamtej pory mężczyzna poszukiwany jest przez policjantów i ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kim jest zaginiony?
Zobacz wideo

Piotr Woźniak-Starak zyskał popularność w polskim show-biznesie po tym, jak związał się z popularną prezenterką telewizyjną Agnieszką Woźniak-Starak (dawniej Szulim). Mężczyzna znany jest także z produkcji kilku popularnych w Polsce filmów.

Czym zajmuje się Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak jest pasierbem przedsiębiorcy, właściciela zakładów farmaceutycznych Polpharma i jednego z najbogatszych Polaków Jerzego Staraka. 39-latek zamiast z biznesem postanowił związać swoją karierę z kulturą. Od lat zajmuje się bowiem produkcją filmów.

Pierwsze kroki w przemyśle filmowym zaczął stawiać u boku Andrzeja Wajdy, z którym Piotr Woźniak-Starak współpracował podczas produkcji filmu "Katyń". Poza tym producent wspierał takie filmy jak "Big Love", "Bogowie" czy serial "Oficerowie". Firma Watchout Studio dodatkowo zajmuje się realizacją spotów reklamowych: wśród klientów wymienia się takie marki jak UPC, PKO BP czy Circle K. W 2017 roku jego firma przyniosła ponad 27 milionów złotych przychodów.

Piotr Woźniak-Starak. Policja wznawia poszukiwania zaginionego mężczyzny

W poniedziałek prokuratura potwierdziła, że poszukiwania prowadzone na jeziorze Kisjano koło Giżycka dotyczą Piotra Woźniaka-Staraka. Mężczyzna najprawdopodobniej przebywał na urlopie w posiadłości na Mazurach należącej do jego rodziny. W niedzielę o czwartej rano policjanci otrzymali zgłoszenie o motorówce pływającej po jeziorze bez żadnego nadzoru. Później na brzegu odnaleziono kobietę, która potwierdziła, że pływała na motorówce z 39-latkiem.

Więcej o: