Ciało którego aktora ukradli Polak z Bułgarem? Poznaj odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" uczestniczka usłyszała pytanie za kwotę 125 tysięcy złotych. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?
Zobacz wideo

Hubert Urbański w ostatnim odcinku "Milionerów" zadał pytanie o to, które szczątki sławnego aktora zostały ukradzione przez złodziei z Polski i Bułgarii. Sprawdź jak z odpowiedzią poradziła sobie uczestniczka programu TVN.

Ciało którego aktora ukradli w 1978 r. z cmentarza w szwajcarskim Vevey Polak z Bułgarem?

A. Graucho Marxa
B. Louisa de Funesa
C. Charliego Chaplina
D. Fernandela

Ciało którego aktora ukradli w 1978 r. z cmentarza w szwajcarskim Vevey Polak z Bułgarem? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Użytkowniczka długo zastanawiała się nad tym pytaniem, jednak zdecydowała się zrezygnować z programu bez typowania jakiejkolwiek odpowiedzi. Okazało się, że prawidłową jest odpowiedź C. Charlie Chaplin zmarł w Vevey w Szwajcarii, gdzie został pochowany. W 1978 roku dwóch mechaników samochodowych: 24-letni Polak i 38-letni Bułgar ukradli ciało aktora, a za jego zwrot zażądali kwoty 600 tysięcy franków szwajcarskich. Policja w 1978 roku odnalazła ciało Chaplina ukryte w polu kukurydzy, dzięki czemu możliwy był ponowny pochówek aktora.