Defilada Wojska Polskiego w Katowicach. Jakimi ulicami przejdzie armia? [TRASA]

Z okazji Święta Wojska Polskiego, które wypada 15 sierpnia, w Katowicach odbędzie się defilada Wojska Polskiego, w której udział weźmie 2600 żołnierzy, 185 pojazdów i 60 statków powietrznych.
Zobacz wideo

Wiemy, że na obchody Święta Wojska Polskiego przyjadą m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, posłowie i senatorowie oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej zaprosił na to wydarzenie także górników.

Defilada Wojska Polskiego - Katowice 2019. Jaką trasą przedefilują żołnierze?

Defilada Wojska Polskiego rozpocznie się o godzinie 14:00. Kolumna wojska ruszy ze skrzyżowania ul. Bagiennej z ul. Lwowską w kierunku na centrum Katowic. Żołnierze przedefilują na al. Roździeńskiego, przez Rondo im. Jerzego Ziętka, a następnie aleją Korfantego do Pętli Słonecznej, gdzie nastąpi rozformowanie wojsk. Organizatorzy wydarzenia spodziewają się co najmniej kilkudziesięciu tysięcy osób, które będą oglądać defiladę. Organizatorzy rekomendują, aby osoby chcące zobaczyć żołnierzy i wojskowy sprzęt ustawiały się na trasie przemarszu defilady - czytamy na stronie internetowej miasta Katowice.

Defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego towarzyszyć będzie piknik wojskowy. Odbędzie się on na terenie katowickiej Stefy Kultury w godzinach 15:00 - 22:00. W programie defilady jest także wręczenie odznaczeń na placu Chrobrego, które odbędzie się o godzinie 12:00.

Więcej o: