Pożar w Policach. Śmigłowiec zabrał ciężko poparzonego mężczyznę

W środę 14 sierpnia około godziny 9 w budynku przy ulicy Batorego w Policach wybuchł pożar. Ogień objął klatkę schodową, w wyniku czego poszkodowana została jedna osoba. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do pobliskiego szpitala.
Zobacz wideo

14 sierpnia około godziny 9 na klatce schodowej w jednym z budynków w Policach wybuchł pożar. Jak podaje portal police24.pl w wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Był nim 37-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do pobliskiego szpitala. 

Pożar budynku w Policach. Ciężko poparzony 37-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala

Według wstępnych ustaleń strażaków pożar wybuchł na klatce schodowej na pierwszym piętrze. Dwóm osobom udało się wyjść z budynku o własnych siłach. Niestety jeden z mieszkańców doznał ciężkich obrażeń. 37-latka przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Gryficach. 

 

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, jeden zastęp OSP Police oraz dwa zespoły Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Gazowe i Energetyczne. Przyczyny pożaru na tę chwilę nie są znane, a sprawę będą dalej badać policyjni śledczy.

Więcej o: