Radar opadów 13 sierpnia. Gdzie meteorolodzy przewidują dziś deszcz?

Radar opadów - wtorek 13 sierpnia. Synoptycy na dziś zapowiadają intensywne opady deszczu na południowym wschodzi i północnym zachodzie Polski. W tych miejscach przejdą także burze z gradem.
Zobacz wideo

Zgodnie z danymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we wtorek 13 sierpnia zapowiadane są burze z intensywnymi opadami deszczu oraz gradem. Dla pięciu województw wydane zostały ostrzeżenia meteorologiczne. 

Radar opadów - gdzie pojawi się dziś deszcz? Ostrzeżenia IMGW

Przelotne opady deszczu zapowiadane są na północy, wschodzie i południu. Pogoda bez deszczu prognozowana jest jedynie w województwach lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i mazowieckim. W pozostałych regionach pojawić się deszcz, a nawet burze

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem obowiązują w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i północnych powiatach województwach lubelskiego. Drugi stopień ostrzeżenia przed burzami z bardzo intensywnymi opadami deszczu obowiązuje dla Małopolski, Podkarpacia i południowej Lubelszczyzny.

W obszarach objętych ostrzeżeniem pierwszego stopnia przewiduje się opady deszczu od 15 do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. W regionach objętych drugim stopniem ostrzeżeń IMGW spadnie od 30 do nawet 55 mm deszczu. W rejonach podgórskich wartości te mogą wzrosnąć do nawet 70 mm. 

Więcej o: