Cia這 m篹czyzny zosta這 wy這wione z rzeki w Rzeszowie. Rodzina wczoraj zg這si豉 jego zagini璚ie

Przed po逝dniem w Rzeszowie, z Wis這ka wy這wiono zw這ki 44-letniego m篹czyzny. Na razie potwierdzana jest jego to窺amo嗆.
Zobacz wideo

Jak przekazali se.pl rzeszowscy policjanci, w godzinach przedpołudniowych wyłowili  z rzeki Wisłoka ciało mężczyzny. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Na zwłoki natknął się przypadkowy przechodzień, który zauważył je przy skrzyżowaniu Alei Rejtana z Lwowską.

Okazało się, że dzień wcześniej rodzina mężczyzny, powiadomiła policję o jego zaginięciu. Przyczyny śmierci mężczyzny ustala policja. Na razie nie wiadomo nic więcej o okolicznościach, w jakich mieszkaniec Rzeszowa stracił życie.

Statystyki utonięć w Polsce coraz gorsze

Tylko w tym roku na Podkarpaciu utonęło 15 osób. Jednak nie tylko tam jest źle. W całej Polsce w zeszłym miesiącu zginęło 70 osób.

Jak wynika ze statystyk Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, aż 89% ofiar utonięcia to mężczyźni. Dodatkowo szokującą informacją jest fakt ,że aż 23% tych tragedii ma miejsce nie nad morzem, ale właśnie w rzekach, które często wydają się ludziom bezpieczniejsze.

Niestety Polska pozostaje liderem pod względem ilości utonięć w Unii Europejskiej. W naszym kraju tonie dwa więcej osób w porównaniu do innych państw UE. Ta statystyka jest przerażająca, ale co roku niewiele się pod tym względem zmienia. Jak mówią ratownicy WOPR-u najlepszym sposobem na zmianę sytuacji jest zwiększanie świadomości społecznej. Powinno się ostrzegać ludzi, by zwracali uwagę tym, którzy do wody wchodzą po spożyciu alkoholu, a dzieci powinny się kąpać tylko pod całkowitym nadzorem dorosłych.

Wi璚ej o: