Sinice nad Bałtykiem. Na większości plaż zielone flagi [Lista zamkniętych kąpielisk]

Mniej upalna pogoda sprawiła, że sinice nie pojawiają się nad Bałtykiem tak często, jak w poprzednich wakacyjnych tygodniach. Jakie kąpieliska w Polsce są zamknięte w piątek 2 sierpnia?
Zobacz wideo

Na większości kąpielisk nad Morzem Bałtyckim powiewają zielone flagi. Brak zakazu kąpieli jest miłą odmianą dla turystów, którzy w ostatnich dniach musieli powstrzymywać się przed wchodzeniem do Bałtyku. Sinic nie ma już m.in. w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.

Lista zamkniętych kąpielisk w Polsce. Zakazy dla 12 kąpielisk

Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w piątek 2 sierpnia zamknięte są dwa kąpieliska nad Morzem Bałtyckim. Dotyczy to kąpieliska "Darłówko Zachodnie kąpielisko numer 6" w województwie oraz kąpielisko w Rewie od strony Zatoki Puckiej. W województwie zachodniopomorskim, a dokładniej w Gryficach, zamknięte jest również kąpielisko miejskie Stawek oraz plaża miejska w Choszcznie.

W miejscowości Krzyż Wielkopolski zamknięte zostało kąpielisko nad jeziorem Królewskim. W województwie mazowieckim zakazy kąpieli wydano dla dwóch kąpielisk. Pierwsze znajduje się w Płocku (kąpielisko miejskie "Sobótka") i kolejne w Warszawie (jeziorko Czerniakowskie). W województwie łódzkim zamknięte zostały trzy miejsca: kąpielisko "Mrożyczka" w Głownie, kąpielisko OKiR w Strykowie oraz kąpielisko "Słoneczko" w Piotrkowie Trybunalskim. Na Śląsku z kolei zakaz kąpieli obowiązuje w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące (Pszczyna) i jeziorze Paprocany (Tychy).

W piątek 2 sierpnia GIS wydał zakazy kąpieli dla łącznie 12 miejsc. Aktualna lista zamykanych ośrodków dostępna jest na stronie serwisu kąpielowego, prowadzonego we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Więcej o: