Amerykańscy żołnierze oddają hołd powstańcom

W dniu 75 rocznicy powstania warszawskiego ambasada USA zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Twitterze i Instagramie krótki film. Ma pokazać ,że nie tylko Polacy pamiętają co zdarzyło się 1 sierpnia 1944 roku.
Zobacz wideo

"Odwaga, hart ducha, bohaterstwo, heroizm, patriotyzm, poświęcenie, determinacja”- wymieniają ,cechy powstańców warszawskich amerykańscy żołnierze pełniący służbę w naszym kraju po polsku.

„Pamiętamy”-powtarza każdy z nich pod koniec filmu salutując w geście szacunku.

Ambasada USA uczciła Powstanie Warszawskie. Komentarze na Twitterze pod filmem z amerykańskimi żołnierzami

Niemal od razu, pod krótkim wideo, pojawiły się podziękowania za pamięć od obserwujących. Jednak komentarze pod postem amerykańskiej ambasady nie są tylko pozytywne. Spora część internatów piszę o wydarzeniach po wojnie gdy USA „sprzedało” Polskę Stalinowi, i że w związku z tym film to farsa.

Dodatkowo pojawiło się wiele komentarzy dotyczących 447 just act, oraz parę wyrażających wątpliwość czy na pewno żołnierze wiedzą o które powstanie chodzi.

Kto by pomyślał, że 40 sekundowy filmik wzbudzi tyle kontrowersji? Zdaje się ,że na razie  to tylko początek komentarzowej burzy pod postem amerykańskiej ambasady w Warszawie. 

Więcej o: