Silne trzęsienie ziemi na Krecie. Mimo magnitudy 5,2 nikt nie został ranny

Około godziny 7:30 (6:30 w Polsce) na Krecie doszło do trzęsienia ziemi. Epicentrum wstrząsów zlokalizowane było 23 kilometry na północny zachód od Heraklionu, stolicy wyspy.
Zobacz wideo

Jak podaje portal Ekathimerini trzęsienie ziemi na greckiej wyspie miało magnitudę 5,2. Według Ateńskiego Instytutu Geodynamiki głębokość, na której doszło do trzęsienia to około 66,1 kilometra. Z kolei według danych amerykańskich geologów rządowych głębokość trzęsienia mogła wynieść nawet 80,4 kilometry.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2 na Krecie. Nie ma informacji o szkodach i osobach rannych

Wstrząsy odczuwalne były nie tylko na Krecie, ale też w pobliskich wyspach zlokalizowanych w południowej części Morza Egejskiego. Gubernator regionu Stavros Arnaoutakis przyznał, że nie ma żadnych informacji na temat osób rannych ani zniszczeń, które miałyby miejsce w pobliżu epicentrum trzęsienia.

Według naukowców duża głębokość, na której doszło do trzęsienia ziemi, spowodowała to, że wstrząsy wyczuwalne były przez zaledwie kilka minut i nie przyniosły większych szkód. Zgodnie ze statystykami earthquaketrack.com w ciągu ostatnich 365 dni na Krecie odnotowanych zostało 23 trzęsienia ziemi.

Więcej o: