Tarnów: 80-letnia kobieta zadzwoniła ze szpitala na policję. Zgłosiła, że została porwana do agencji towarzyskiej

Na numer alarmowy policji w Tarnowie zadzwoniła 80-letnia kobieta, która twierdziła, że została uprowadzona do agencji towarzyskiej. Okazało się, że dzwoniła ze szpitala. Na szczęście, jak podają funkcjonariusze, nic jej nie zagraża i znajduje się pod dobrą opieką.

Tarnowska policja odebrała nietypowe zgłoszenie tuż przed weekendem. Złożyła je 80-letnia kobieta, która przez telefon zapewniała mundurowych, że została porwana do agencji towarzyskiej. Seniorka poinformowała, że leży w łóżku, nie ma na sobie ubrań i jest w sytuacji, która zagraża jej bezpieczeństwu.

Tarnów. Policja nie uwierzyła w autentyczność zgłoszenia 80-latki

Osoba, która odebrała telefon od 80-latki, miała jednak wątpliwości, czy kobieta zgłaszająca porwanie mówi prawdę. Wątpliwości wzbudzały dające się słyszeć w słuchawce głosy, z których wynikało, że seniorka nie dzwoni z agencji towarzyskiej, a ze szpitala. Przypuszczenia te potwierdziły się - dzwoniąca na policję 80-latka przebywała w jednej z placówek medycznych. "Szczęśliwie interwencja okazała się zbędna, bo pani nic nie zagrażało i otoczona była dobrą opieką" - czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Nie wiadomo, z jakiego dokładnie powodu kobieta znajdowała się w placówce medycznej i czy cierpiała na schorzenia związane z wiekiem, takie jak demencja.

Czytaj też: Liczba chorych na demencję wciąż rośnie. WHO podaje, co robić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania

Więcej o:
Komentarze (57)
Tarnów: 80-letnia kobieta zadzwoniła ze szpitala na policję. Zgłosiła, że została porwana do agencji towarzyskiej
Zaloguj się
 • slawinskim

  Oceniono 45 razy 43

  Zastanawiam się czemu miało służyć upublicznienie przez Policję tego złoszenia.

  Demencja jest straszna. I tak sobie myślę, że tego śmieszka z Policji, który sprawił, że sprawa stała się publiczna, dotknie ona prędzej, niż później.

  Taka karma.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 22 razy 22

  Czy teraz wszystkie upokarzające sytuacje dotyczące schorowanych ludzi z demencją, chorobą Alzheimera lub chorobą psychiczną będą upubliczniane, żeby motłoch mógł się pośmiać? Śmieszkom odechce się na zawsze takie śmieszkowanie, gdy te przypadłości dotkną ich matki, ojców, żony czy mężów.

 • gabkwi

  Oceniono 17 razy 17

  Mam nadzieję, że w tym szpitalu personel zachował się odpowiednio, bo moja znajoma, starsza pani, której przydarzyły się urojenia w szpitalu, została tak potraktowana przez personel medyczny, że do dzisiaj płacze, gdy czyta wypis ze szpitala...

 • favorytka

  Oceniono 18 razy 16

  fajnie sobie jaja z demencji robić, klasa

 • aleksa66

  Oceniono 18 razy 16

  UZ mało panu głupot w sprawie niedziel handlowych. Teraz naśmiewanie się z chorej kobiety! To, że taka informacja wypłynęła z policji to skandal!!

 • ferrment

  Oceniono 17 razy 13

  "pani nic nie zagrażało i otoczona była dobrą opieką"
  A w jakim kraju był ten szpital?

 • lxxvii

  Oceniono 11 razy 11

  W szpitalu często zdarzają się pacjenci z zaburzeniami świadomości. Niestety. Natomiast nie wiem co miał za zadanie ten doniosły "news"? Rozbawić czytelników? Nie widzę w tym nic zabawnego, a autorom zabawnych newsów życzę wszystkim żeby starzeli się zdrowo i świadomie, ale nie wszystkim się to uda,

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 20 razy 8

  A wiadomo to co się wyprawia w tych szpitalach? Ludzi raczej sie nie szanuje, zwłaszcza starszych. To samo w przytułkach, domach dziecka prowadzonych przez zakonnice czy inny kler, lepiej sie podobno powiesić niż tam trafić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX