Gdzie jest burza? Synoptycy prognozują gwałtowne wyładowania atmosferyczne [radar burz]

Gdzie jest burza? [Radar burz] Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że w poniedziałek 29 czerwca przez Polskę przetoczą się burze. Wyładowania atmosferyczne będziemy obserwować w niemal całym kraju. Gdzie jest burza? Podpowiadamy, jak to sprawdzić.
Zobacz wideo

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że zagrzmi dziś w całej Polsce z wyjątkiem miejscowości nadmorskich. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami z gradem dla województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Radar burz. Jak sprawdzić, gdzie jest burza?

Gdzie jest burza? Można to sprawdzić, korzystając z radaru burz. Istnieje ich wiele, ale jednym z bardziej zaawansowanych jest strona internetowa blitzortung.org, na której możemy śledzić miejsca zarejestrowanych wyładowań atmosferycznych w czasie rzeczywistym. Z danych na godzinę 10:20 wynika, że w Polsce wciąż nie odnotowuje się grzmotów i piorunów, jednak burza jest tuż za granicą Polski z Białorusią, niedaleko miasta Brześć. 

Przewidywania synoptyków na najbliższe godziny można z kolei sprawdzić na portalu windy.com. Na interaktywnej mapie widzimy, że o 13:00 będziemy obserwować gwałtowne burze między Radomiem, Kielcami a Piotrkowem Trybunalskim oraz w Sanoku, a już o godzinie 16:00 wyładowania atmosferyczne będą dawać o sobie znać w niemal całym kraju, z wyjątkiem Podlasia, Wybrzeża, okolic Katowic i Opola oraz Poznania. 

Więcej o: