Który prezydent USA zginął z rąk zamachowcy? Poznaj prawidłową odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

We wtorek w odcinku "Milionerów" uczestniczka musiała wykazać się znajomością historii Stanów Zjednoczonych. Jak duże problemy sprawiło jej pytanie za gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych?
Zobacz wideo

Hubert Urbański w ostatnim odcinku "Milionerów" zadał pytanie dotyczące tego, który z prezydentów Stanów Zjednoczonych zmarł z rąk zamachowcy podczas sprawowania kadencji w latach 60. XIX wieku. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

Wszyscy ci prezydenci USA zginęli z rąk zamachowców w czasie kadencji. Który zginął w latach 60. XIX wieku?

A. James Garfield
B. John F. Kennedy
C. William McKinley
D. Abraham Lincoln

Wszyscy ci prezydenci USA zginęli z rąk zamachowców w czasie kadencji. Który zginął w latach 60. XIX wieku? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Uczestniczka miała sporo problemów z pytaniem za 40 tysięcy złotych. Po dłuższym wahaniu kobieta zadecydowała się użyć koło ratunkowe - pytanie do publiczności. 47 procent z nich opowiedziało się za odpowiedzią D, a 30 procent ankietowanych za odpowiedzią B. Uczestniczka skorzystała więc z ostatniego koła i zadzwoniła do przyjaciela. Niestety nie otrzymała żadnej odpowiedzi.

Okazało się, że poprawną odpowiedzią jest Abraham Lincoln. Szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych zmarł w 1865 roku. Prezydent oglądał w loży prezydenckiej spektakl Toma Taylora "Nasz amerykański kuzyn". Po godzinie 22 do niestrzeżonego pomieszczenia wtargnął 26-letni aktor, który był zwolennikiem niewolnictwa. Mężczyzna ranił Lincolna strzałem w tył głowy oraz dźgnął nożem majora, który mu towarzyszył. Później zeskoczył na scenę mówiąc "Tak to się zawsze dzieje tyranom". Ranny prezydent zmarł następnego dnia rano.

Więcej o: