Wyniki rekrutacji do liceów 2019. Jak sprawdzić i o której wyniki rekrutacji do liceów?

W tym roku rekrutacja do szkół średnich objęła uczniów z podwójnego rocznika. W związku z reformą edukacji niektórzy absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mogą mieć problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły. Kiedy i jak sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów w 2019 roku?
Zobacz wideo

Wyniki rekrutacji do liceów i szkół ponadgimnazjalnych zostaną ogłoszone w różnych terminach w zależności od regionu. Informacje na temat przyjęcia do wybranego liceum, technikum lub szkoły ponadgimnazjalnej można sprawdzać na liście wywieszonej w szkole lub za pośrednictwem stron internetowych rekrutacji w danym województwie.

Jak sprawdzić wyniki rekrutacji do liceów? Uczniowie sześciu województw poznają dziś wyniki rekrutacji do szkół średnich

We wtorek 16 lipca o godzinie 12:00 wyniki poznają uczniowie z województw dolnośląskiego, śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Kandydaci będą mogli zobaczyć czy dostali się do szkoły oraz poznają najmniejszą liczbę punktów, która pozwalała na przyjęcie do wybranej szkoły.

Wyniki on-line dostępne są dla uczniów, którzy podczas pierwszego etapu rekrutacji wyraziły zgodę na dostęp swoich danych przez internet. Otrzymali oni specjalny numer PIN, dzięki któremu będą mogli zalogować się do systemu:

Uczniowie muszą złożyć dokumenty potwierdzające podjęcie nauki w wybranej szkole do 24 lipca do godziny 10. Wyniki można sprawdzać także bezpośrednio na stronach internetowych szkół.

Więcej o: