Założyciel Budki Suflera walczy z rakiem. Jego koledzy proszą o wsparcie

Romuald Lipko, założyciel Budki Suflera, kompozytor i multiinstrumentalista, walczy z chorobą nowotworową. Przebywa w specjalistycznej klinice w Niemczech, bo tylko tam podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. Muzycy z Budki Suflera proszą swoich fanów o pomoc dla chorego kolegi.
Zobacz wideo

O chorobie Romualda Lipko muzycy z Budki Suflera poinformowali na Facebooku. "Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową" - czytamy w poście.

Założyciel Budki Suflera Romuald Lipko cierpi z powodu nowotworu. "Jest realna szansa zwycięstwa"

Członkowie Budki Suflera zdradzili,że Romuald Lipko usłyszał wstępną diagnozę kilka tygodni temu. Wówczas muzyk trafił do jednego z warszawskich szpitali, a następnie przeniósł się do kliniki w Magdeburgu w Niemczech, gdzie przebywa od dwóch tygodni. Tylko tamtejsi lekarze podejmują się prób walki z rodzajem nowotworu, z powodu którego cierpi Romuald Lipko. 

Muzycy z Budki Suflera odwiedzili swojego chorego kolegę w klinice w Niemczech. "Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym" - relacjonują na Facebooku. 

Koledzy Romualda Lipko poprosili swoich fanów o pomoc w postaci życzliwych myśli i szczerych gestów wsparcia. Podkreślili także, że mimo choroby, założyciel Budki Suflera wciąż planuje i marzy, a najchętniej rozmawia o jesiennych koncertach i nowych piosenkach.

Więcej o: