Jason Statham pokazuje jak perfekcyjnie wykonać #bottlecapchallenge. Na czym polega wyzwanie?

Aktor Jason Statham, znany z gry w filmach akcji takich jak "Szybcy i wściekli", "Przekręt" czy "Transporter" w ostatnich dniach rozpowszechnił nowe internetowe wyzwanie. Na czym polega #bottlecapchallenge?
Zobacz wideo

Co jakiś czas na portalach społecznościowych pojawiają się nowe "wyzwania" - część z nich, jak #trashtag zachęcają użytkowników do zwrócenia uwagi na problem zanieczyszczenia środowiska, inne z kolei wymagają od uczestników dobrej kondycji fizycznej. Właśnie w tej drugiej kategorii może znaleźć się #bottlecapchallenge spopularyzowany przez aktora Jasona Stathama.

Jason Statham perfekcyjnie wykonał #bottlecapchallenge. Na czym polega to wyzwanie?

Bottle Cap Challenge polega na tym, by uderzeniem z półobrotu odkręcić butelkę znajdującą się na poziomie głowy uczestnika. Sama butelka nie może upaść, a korek musi być lekko odkręcony. Wyzwanie wymyślili uczestnicy mieszanych sztuk walki, jednak dopiero aktor Jason Statham zmobilizował innych zawodników świata sportu i celebrytów do udziału w wyzwaniu.

 

Jason Statham od najmłodszych lat interesował się sportem - grał w miejscowej drużynie piłkarskiej, trenował gimnastykę, sztuki walki, a później także pływanie i nurkowanie. Przez 12 lat był nawet członkiem Britain's National Diving Squad i reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata 1992 roku w skokach do wody. W tym samym czasie zaczął pracować jako model i aktor teatrów ulicznych. Dzięki grze w reklamach zwrócił na siebie uwagę filmowców, dzięki czemu zagrał w filmie "Porachunki" reżyserowanym przez Guy'a Ritchiego. Później wystąpił też w filmie "Przekręt", który otworzył mu drogę do Hollywood. W Ameryce zasłynął m.in. tym, że wszystkie sceny kaskaderskie wykonywał osobiście - dotyczyło to zarówno nurkowania, scen walk ale także pościgów.  

Więcej o: