Wyniki matur 2019. Kiedy, jak i gdzie sprawdzić wyniki egzaminów maturalnych?

W czwartek 4 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawi tegoroczne wyniki egzaminów maturalnych. Na ten dzień z niecierpliwością czekali wszyscy absolwenci ostatnich klas liceów i techników.
Zobacz wideo

Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez CKE 4 lipca podane zostaną oficjalne wyniki matur. Tegoroczni maturzyści mogą sprawdzić swoje osiągnięcia za pośrednictwem strony internetowej lub w szkole. Tego dnia dyrektorzy szkół otrzymają także świadectwa i aneksy, które zostaną później przekazane wszystkim uczniom.

Wyniki matur 2019. Jak poznać wyniki egzaminów maturalnych?

Aby zdać maturę każdy uczeń, z każdego zdawanego przedmiotu musi uzyskać co najmniej 30 procent możliwych do uzyskania punktów. Dotyczy to zarówno części pisemnej, jak i ustnej.

Wyniki matur mają zostać podane o godzinie ósmej. W tym czasie uczniowie będą mogli sprawdzić swoje punkty za pośrednictwem stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych wyznaczone w oddziałach:

Absolwenci po wejściu na stronę przechodzą do zakładki "uczeń", a następnie logują się za pomocą swojego numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole.

Ze względu na duże zainteresowanie serwery OKE mogą być w tym czasie przeciążone. Być może szybciej o wynikach dowiedzą się ci uczniowie, którzy tradycyjnie udadzą się wtedy do szkół. Każde liceum i technikum tego dnia będzie wręczało maturzystom ich świadectwa oraz jego odpisy, które są oficjalnym potwierdzeniem wyników egzaminów maturalnych.

Więcej o: