Matura 2019. Kiedy wyniki i rozdanie świadectw? Jak sprawdzić wyniki w internecie?

Już 4 lipca zostaną opublikowane wyniki tegorocznych matur - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Tego dnia uczniowie będą mogli odebrać świadectwo, a także sprawdzić wyniki matur przez internet.
Zobacz wideo

Matury 2019 rozpoczęły się 6 maja i trwały aż do 23 maja. Uczniowie, którzy nie przystąpili do matury w pierwszym terminie i otrzymali zgodę dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej na podejście do egzaminów w terminie dodatkowym, pisali maturę w dniach 3-19 czerwca. Od tamtej pory abiturienci czekają na wyniki matur i rozdanie świadectw. Nastąpi to już 4 lipca.

Wyniki matur 2019. Jak sprawdzić wyniki egzaminów maturalnych w internecie?

Z komunikatu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że 4 lipca obędzie się rozdanie świadectw maturalnych, ale także publikacja wyników matur w internecie. Wyniki będą udostępniane w systemach informatycznych okręgowych komisji egzaminacyjnych pomiędzy godziną 8:00 a 10:00. Aby je zobaczyć, należy zalogować się na stronie odpowiedniej komisji egzaminacyjnej za pomocą loginu i hasła, które zdający otrzymali od dyrektora szkoły, do której uczęszczali.

Wyniki matur 2019 w internecie można sprawdzić na poniższych stronach:

Więcej o: