O jakim polityku Paweł Kukiz nagrał piosenkę? Sprawdź odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

W wyemitowanym we wtorek odcinku "Milionerów" padło pytanie za kwotę dwóch tysięcy złotych. Pytanie dotyczyło piosenki, którą napisał Paweł Kukiz o jednym z polskich polityków.
Zobacz wideo

Pytanie, które w ostatnim odcinku zadał Hubert Urbański, dotyczyło znajomości polskiej polityki. Jak z odpowiedzią poradziła sobie uczestniczka "Milionerów"? Zobacz też skrót odcinka na serwisie Plotek.pl oraz najtrudniejsze pytania, z jakimi musiała poradzić sobie uczestniczka > > >

"Od soboty do pierwszego jeszcze trzy tygodnie. Z głodu rękę wbijam w ścianę. Drugą trzymam spodnie". Czyja "bieda" natchnęła P. Kukiza do napisania piosenki?

A. Beaty Szydło
B. Mateusza Kijowskiego
C. Antoniego Macierewicza
D. Jarosława Gowina

"Od soboty do pierwszego jeszcze trzy tygodnie. Z głodu rękę wbijam w ścianę. Drugą trzymam spodnie". Czyja "bieda" natchnęła P. Kukiza do napisania piosenki? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Uczestniczka nie znała tej piosenki, ale kojarzyła wypowiedź jednego z polityków, którzy skarżył się, że poselska pensja "nie starcza do pierwszego". Okazało się, że odpowiedź D jest poprawna. Dalej piosenka inspirowana Jarosławem Gowinem brzmi - " Spacerując po Łazienkach, patrzę na łabędzie: białe skrzydła, długie szyje, tyle mięsa wszędzie. Lecz za cienki lód, a ja nie mam chleba, więc nie zwabię ich. Bieda, bieda, bieda...". Utwór "Biedny jak Gowin" zastał zaprezentowany przez Pawła Kukiza podczas audycji w Jedynce Polskiego Radia.

Więcej o: