Gdzie jest burza? Radar burz pokazuje, że piorunów nie zobaczymy dziś tylko na północy Polski

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w poniedziałek 1 lipca przez większość regionów Polski mogą przetoczyć się intensywne burze. Przed południem wyładowania atmosferyczne odnotujemy przede wszystkim na zachodzie, jednak z czasem zaczną się one przesuwać na wschód.
Zobacz wideo

Gdzie jest burza? Można to sprawdzić na niejednej interaktywnej mapie dostępnej w internecie. Takim narzędziem jest m.in. radar burz burze.dzis.net, który wskazuje miejsca zarejestrowanych wyładowań atmosferycznych z ostatnich dwóch godzin. Mapa ta odświeżana co 5 minut. Aby dowiedzieć się, gdzie będzie burza, można z kolei skorzystać ze strony windy.com, pokazującej, w jaki sposób pogoda będzie się zmieniać w ciągu kilku najbliższych dni.

Gdzie jest burza? Wyładowania atmosferyczne na zachodzie, południu, centrum i wschodzie kraju

Z prognozy pogody na portalu windy.com wynika, że przed południem burze będą obserwować dziś przede wszystkim mieszkańcy zachodniej części kraju, m.in. Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Bydgoszczy. Z czasem zaczną się one przesuwać na wschód - w kierunku Warszawy i Łomży - jednak tam będą już znacznie łagodniejsze. Po godzinie 13:00 w Polsce pojawi się kolejna fala burz, nadciągająca z Czech, Austrii i Niemiec. W poniedziałek po południu intensywne wyładowania atmosferyczne mogą zobaczyć dziś także mieszkańcy województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego oraz lubelskiego.

Podobną prognozę pogody znajdujemy na portalu pogodynka.pl. Synoptycy z IMGW prognozują, że burze a lokalnie także burze z gradem, mogą wystąpić dziś w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Łodzi, Warszawie i Białymstoku, a także Wrocławiu, Opolu, Katowicach i Kielcach.

Więcej o: