Warszawa lato 2019. Kino samochodowe wraca na Białołękę. Jakie filmy włączono do repertuaru?

Warszawa lato 2019. Kina samochodowe wciąż kojarzą się przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi, ale mimo to od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością także w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tego lata miłośnicy kinematografii i motoryzacji odwiedzający Warszawę będą mogli oglądać filmy, nie wychodząc ze swojego samochodu.
Zobacz wideo

Historia kin samochodowych zaczęła się w mieście New Jersey w USA w roku 1933. Od tamtej pory ich popularność w Stanach Zjednoczonych rosła, a ich złota era przypada na okres lat 50. i 60. Z czasem kina takie zaczęły pojawiać się także w Europie, w tym również w Polsce, jednak nigdy nie stały się tak ważną częścią kultury jak w USA

Warszawa - repertuar kina samochodowego. Najbliższy seans już w ostatni piątek czerwca

Dziś kina samochodowe w Polsce są ciekawą atrakcją i cieszą się sporą popularnością. Seanse w kinach samochodowych "pod chmurką" organizowane są najczęściej w okresie letnim. Nie inaczej będzie w tym roku. W czerwcu, lipcu oraz sierpniu kino samochodowe zawita do Warszawy, a konkretniej - na parking przed centrum handlowym Marywilska 44. 

W czasie tegorocznej edycji kina samochodowego na warszawskiej Białołęce będzie można zobaczyć trzy filmy - po jednym w każdym letnim miesiącu. Seanse te są całkowicie bezpłatne. Kiedy wyświetlane będą filmy w ramach kina samochodowego? Jakie będą to tytuły? Oto repertuar warszawskiego kina dla osób zmotoryzowanych:

  • 28.06, godz. 21:30 - "Praktykant" (reż. N. Meyers)
  • 26.07, godz. 21:30 - "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (reż. P. Genovese)
  • 30.08, godz. 21:00 - "W starym, dobrym stylu" (reż. Z. Braff)
Więcej o: