Remonty i utrudnienia na A2. Przez obwodnicę Poznania można przejechać tylko jednym pasem

W dniach 24-25 czerwca w godzinach 7:00-19:00 kierowcy jadący autostradową obwodnicą Poznania w kierunku Warszawy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Na odcinku A2 pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Poznań Komorniki będzie można poruszać się tylko jednym pasem.
Zobacz wideo

Utrudnienia w ruchu na autostradzie A2 mają związek z rozbudową obwodnicy Poznania. Zwężenie, przez które kierowcy mogą jechać tylko jednym pasem, ma długość trzech kilometrów. W poniedziałek i wtorek na tym fragmencie autostrady A2 układana będzie docelowa warstwa nawierzchni - czytamy na stronie Autostrady Wielkopolskiej. Zarządcy autostrady zachęcają kierowców korzystających z obwodnicy Poznania, aby w czasie tych dwóch dni kierowali się na drogi alternatywne. 

Rozbudowa A2 w Poznaniu. Prace remontowe mają zakończyć się w tym roku

Rozbudowa autostradowej obwodnicy Poznania trwa już trzy miesiące i właśnie kończy się drugi etap prac z nią związanych. Ich wynikiem ma być poszerzenie autostrady A2 w stolicy Wielkopolski o kolejne dwa pasy - po jednym zarówno w kierunku Warszawy, jak i Świecka. Co zostało już zrobione?

- Przez trzy miesiące trwania rozbudowy pomiędzy węzłami Poznań Komorniki – Poznań Luboń, wybudowaliśmy trzeci pas na jezdni południowej w kierunku Warszawy, ułożyliśmy nawierzchnię do istniejącego poziomu oraz zamontowaliśmy bariery ochronne na 6-kilometrowym odcinku. Trzeci pas powstał także na przeciwnej stronie jezdni (czyli w kierunku Świecka). Na nim ułożyliśmy już docelową konstrukcję jezdni w całym jej przekroju. Poszerzyliśmy również łącznicę na węźle Poznań Luboń i przygotowaliśmy fundamenty pod wkopanie tablic zmiennej treści, które będą na bieżąco informowały kierowców o zdarzeniach i warunkach drogowych – słowa Marcina Szczepańskiego z Strabag Polska cytuje Autostrada Wielkopolska.

Wykonawca zaznacza, że prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Dwa nowe pasy na odcinku o długości 16 kilometrów mają zostać oddane do użytku jeszcze w tym roku. 

Zobacz wideo
Więcej o: