Dzień Ojca 2019. Google doodle przygotował grafikę związaną ze świętem przeznaczonym dla taty

23 czerwca co roku obchodzimy Dzień Ojca. Jest to święto każdego taty i podziękowanie za ich wkład w wychowanie i wspieranie pozostałych członków rodziny. Google doodle z okazji tego święta przygotował specjalną grafikę, którą możemy zobaczyć w wyszukiwarce.

Dzień Ojca jest świętem obchodzonym w większości krajów na świecie, mimo że w różnych datach. W Polsce ten czas przypada na 23 czerwca. Wypada on niecały miesiąc po dniu matki, który obchodzony jest w polskiej tradycji zdecydowanie huczniej. Ojcowie też mają swoje święto i nie zapominajmy o tej męskiej części naszej rodziny, ponieważ podziękowania za trud włożony w wychowanie i pomoc w rodzinnych obowiązkach również należy się panom.

Dzień Ojca 2019 co to za święto? Kto jest jego pomysłodawcą?

Pierwsze obchody Dnia Ojca odbyły się w Stanach Zjednoczonych, gdzie córka weterana wojny secesyjnej Sonora Smart Dood chciała złożyć podziękowanie swojemu ojcu Williamowi Smartowi. Po śmierci matki Sonory, ojciec samotnie wychowywał ją i piątkę rodzeństwa. Pokazała jak wiele trudu wnoszą ojcowie w wychowanie dzieci i starała się nakłonić innych, aby dołączyli do tej akcji w stanie Waszyngton. Oficjalnie w USA pierwsze obchody tego święta odbyły się w 1973 roku. 

Kiedy Dzień Ojca obchodzony jest w Polsce? Google doodle postanowiło uczcić to święto specjalną grafiką

Dzień Ojca w Polsce ma swoją stałą datę przypadającą na 23 czerwca. Wtedy to składamy życzenia dla każdego taty. Google doodle przygotował specjalną grafikę upamiętniającą ten dzień. Po wejściu na stronę google.pl możemy zauważyć nad oknem wyszukiwania obrazek przedstawiający koguta w towarzystwie żółtych kurczaczków i kolorowych kwiatów. Po kliknięciu w grafikę przeniesie nas ona do wyników wyszukiwania pod hasłem "Dzień Ojca".

Więcej o: