Co jest prawdą o tłustym czwartku? Odpowiedź na pytanie w "Milionerach"

W najnowszym odcinku "Milionerów" uczestniczka zmagała się z pytaniem dotyczącym tradycji tłustego czwartku. Czy znasz prawidłową odpowiedź na pytanie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych?
Zobacz wideo

Hubert Urbański zadał uczestniczce pytanie za gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych. Jaka jest odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"?

Co jest prawdą o tłustym czwartku?

A. to ostatni dzień karnawału

B. inna nazwa to Mardi Gras

C. to inaczej ostatki lub śledzik

D. może wypaść w marcu

Co jest prawdą o tłustym czwartku? Odpowiedź na pytanie z Milionerów

Uczestniczka miała pewne problemy z tym pytaniem. W pierwszej kolejności odrzuciła odpowiedź C, ponieważ uznała, że w tłusty czwartek nie ma tradycji jedzenia śledzia. Kobieta postanowiła wykorzystać koło ratunkowe pół na pół. Komputer wyeliminował dwie błędne odpowiedzi - A i B. Po długim namyśle uczestniczka zaznaczyła odpowiedź D. Okazało się, że jest to dobra odpowiedź. Tłusty czwartek może wypaść w styczniu, lutym, ale też w marcu. Nie wypada w ostatni dzień karnawału, tylko na tydzień przed. Ostatki to okres czasu wypadający od Tłustego Czwartku do dnia rozpoczynającego Wielki Post. Mardi Gras to z kolei nazwa festiwali organizowanych podczas ostatniego tygodnia karnawału. 

Więcej o: