Czy sklepy będą otwarte w Boże Ciało 2019. Gdzie 20 czerwca zrobimy zakupy?

W czwartek 20 czerwca wypada Boże Ciało, które jest dniem ustawowo wolnym o pracy. Tego dnia zamknięte więc będą większe sklepy typu Lidl, Biedronka czy Tesco oraz centra handlowe. W jakich sklepach 20 czerwcach nie będzie obowiązywał zakaz handlu?
Zobacz wideo

Z powodu Bożego Ciała, który wypada 20 czerwca, niektóre sklepy przewidują w środę wydłużenie godzin handlu. W piątek, chociaż dla części z nas będzie to okazja do przedłużenia długiego weekendu, sklepy będą już otwarte w standardowych godzinach.

Boże Ciało 2019. Gdzie 20 czerwca zrobimy zakupy?

Zakaz handlu w niedziele i dni świątecznie nie obowiązuje aptek, cukierni, sklepów z pamiątkami, restauracji, kawiarni, stacji benzynowych oraz sklepów, gdzie za ladą stanie właściciel, jego rodzina lub osoba zatrudniona na umowę o dzieło lub zlecenie. Otwarcie tych placówek zależy jednak tylko od decyzji właściciela - dlatego wybierając się tego dnia do sklepów czy kawiarni lepiej wcześniej dowiedzieć się, czy 20 czerwca na pewno będą otwarte.

W Boże Ciało największe szanse na zrobienie zakupów mamy na stacjach benzynowych oraz w lokalnych sklepach. Dodatkowo sklepy franczyzowe Carrefour Express, Globi czy Żabka mogą zostać otwarte, ale o godzinach och pracy decydują bezpośrednie właściciele tych placówek.

Więcej o: