Egzamin zawodowy 2019. Kiedy wyniki egzaminu zawodowego?

Egzamin zawodowy 2019. Od wczoraj odbywają się egzaminy zawodowe w sesji letniej, które potrwają aż do 4 lipca. Kiedy absolwenci będą mogli poznać wyniki egzaminów?
Zobacz wideo

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczęła się część praktyczna, a później także część pisemna egzaminów zawodowych w sesji letniej. Ostatnie egzaminy odbędą się 4 lipca. 

Egzamin zawodowy 2019 - 30 sierpnia CKE przedstawi wyniki egzaminów zawodowych

Uczniowie w części pisemnej musieli odpowiedzieć na 40 pytań zamkniętych, a w części praktycznej otrzymali do wykonania zadanie, który ma na celu potwierdzenie dobrego przygotowania do zawodu.

Aby zdać egzamin potwierdzający kwalifikację w danym zawodzie absolwenci muszą otrzymać co najmniej 50 procent punktów z części pisemnej oraz 75 procent punktów z części praktycznej egzaminu. Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna odpowiedzi z części pisemnej zostaną opublikowane na stronie www.cke.gov.pl 19 czerwca o godzinie 16.

Z kolei same wyniki egzaminów zawodowych zostaną podane 30 sierpnia. Tego dnia do szkół trafią świadectwa oraz dyplomy potwierdzające klasyfikacje uczniów w danym zawodzie. Wyniki będzie można sprawdzić także za pośrednictwem stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych - w tym celu wystarczy zalogować się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń otrzymał w swojej szkole

Więcej o: