Grodzisk Wielkopolski. Wielki pożar w centrum miasta. Zginęła jedna osoba

W jednej z kamienic w centrum Grodziska Wielkopolskiego wybuchł pożar. W budynku przebywało sześć osób. Pomimo akcji strażaków i podjęcia reanimacji, jednej z ofiar pożaru nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w centrum Grodziska Wielkopolskiego około godziny 7:30. Jak się okazało, płonął budynek przy ulicy Zielonej. Pomoc wezwał mieszkaniec sąsiedniej kamienicy.

Pożar w centrum Grodziska Wielkopolskiego. Nie żyje jedna osoba

W płonącym budynku przebywało sześć osób. Cztery z nich wyszły z kamienicy przed przyjazdem straży, jedna wyskoczyła przez okno, a ostatnią trzeba było wyciągnąć, używając specjalistycznej drabiny. Niestety, pomimo resuscytacji, mężczyzny nie udało się uratować. Wszystkie osoby, które przebywały w płonącym budynku, trafiły do szpitala - podaje Głos Wielkopolski.

Pożar w centrum Grodziska Wielkopolskiego był na tyle duży, że płomienie wychodziły na zewnątrz budynku. Ogień rozprzestrzenił się i zajął także jego usługową część, w którym kiedyś znajdował się zakład wulkanizacyjny. Znajdowało się tam dużo przedmiotów z tworzyw sztucznych oraz opony, które utrudniły strażakom akcję gaśniczą - relacjonuje portal grodzisk.naszemiasto.pl. Wciąż nie podano oficjalnych informacji dotyczących przyczyny wybuchu pożaru

Więcej o: