Pomysły na prezent na Dzień Ojca zrób to sam!

W niedzielę 23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. Każde dziecko tego dnia chce sprawić swojemu tacie wyjątkowy prezent, dlatego dobrą alternatywą dla kupowanych prezentów jest samodzielne wykonanie upominku dla swojego rodzica.
Zobacz wideo

Rodzice zazwyczaj wyręczają swoje dzieci i pomagają im kupić odpowiedni prezent, jednak w przypadku Dnia Ojca lub Matki warto postawić na kreatywność i zaangażowanie swojej pociechy. Taki własnoręcznie zrobiony upominek na pewno przypadnie do gustu każdemu rodzicowi.

Pomysły na prezent na Dzień Ojca - jaki prezent przygotować samodzielnie?

Najbardziej popularnym prezentem DIY wykonanym przez dziecko dla swojego rodzica jest kubek z napisem. Prezent taki powstaje najczęściej przy pomocy mamy, która musi wybrać odpowiedni kubek i zabezpieczyć go przed ścieraniem się napisu (wstawiając go do nagrzanego piekarnika), jednak sama ozdoba filiżanki należy już do inwencji dziecka.

Kolejnym upominkiem, które bez problemu powinno wykonać nawet małe dziecko jest przygotowanie koszulki z napisem. W tym celu potrzebne są stemple do ubrań lub pisaki do tkanin. Na pewno każdy ojciec ucieszy się z koszulki z własnoręcznie wykonanym napisem "Najlepszy tata na świecie". Po wykonaniu napisu lub rysunku na koszulce materiał musi być zaprasowany żelazkiem (wcześniej malunek przykrywamy kartką papieru lub dołączonym do opakowania materiałem, dzięki któremu ozdoba nie przyklei się do nagrzanego żelazka).

 

Klasycznym pomysłem z serii "Zrób to sam" na Dzień Ojca jest także laurka czy plakat przygotowany dla taty przez dziecko. Najczęściej są to odbicia dłoni czy stóp dziecka ozdobione serduszkami lub słowami podziękowań dla swojego rodzica. Alternatywnym pomysłem jest kolaż zdjęć dzieci, które trzymają tabliczki z napisami "kocham cię" lub podziękowaniami. Przygotowując zdjęcia z przesłaniem dla taty, warto też zadbać o ładną ramkę, którą także można przygotować w wyjątkowy sposób ozdabiając ją napisem czy sercami.

Alternatywą dla prezentu DIY mogą być także prezenty spersonalizowane jak szklanki, kubki, mapy, portfele, notesy itp. Przygotowując własnoręcznie przygotowane prezenty dla taty należy też zastanowić się nad tym, co ucieszy naszego rodzica. Wśród dodatkowych pomysłów jest np. wręczenie ulubionych słodyczy taty w opakowaniu przypominającym krawat lub jakiś instrument muzyczny. Tatę ucieszą też na pewno laurki czy specjalnie dla nich przygotowane ich ulubione dania lub desery. 

Więcej o: