Dziś Międzynarodowy Dzień Sushi. Ta japońska potrawa zdobyła serca Polaków

We wtorek 18 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sushi. Ta pochodząca z Japonii potrawa, składająca się z ryżu i różnego rodzaju dodatków, takich jak wodorosty, surowa ryba czy warzywa, znalazła w Polsce wielu fanów.
Zobacz wideo

Sushi to tradycyjna potrawa kuchni japońskiej, której głównym składnikiem jest gotowany ryż zaprawiony octem ryżowym, serwowany z dodatkami, takimi jak wodorosty nori, surowa ryba, warzywa, grzyby, tofu czy ziarna sezamu. W Japonii sushi spożywa się palcami lub pałeczkami, a serwuje się je z sosem sojowym, zielonym chrzanem wasabi oraz marynowanym imbirem. 18 czerwca potrawa ta ma swoje święto - Międzynarodowy Dzień Sushi.

Polacy polubili sushi. Tradycyjne danie z Japonii jest często zamawiane przez internet

Czy Polacy lubią wywodzące się z Japonii sushi? Wyniki raportu "Klikasz i jesz. Raport PizzaPortal.pl o rynku dostaw jedzenia w Polsce w 2018 r." pokazują, że japońska kuchnia, a przede wszystkim sushi, ma w kraju nad Wisłą wielu miłośników. Wśród zamawianych przez internet potraw, sushi i inne dania azjatyckie ustępują popularnością tylko pizzy i specjałom kuchni amerykańskiej. Co więcej, sushi odpowiada za ponad 20 proc. wszystkich zamówień kuchni azjatyckiej, a średni koszt zamówienia sushi do domu wynosi 81,50 zł. 

Więcej o: