Które sklepy otwarte w Boże Ciało 2019? Do której otwarte sklepy w Boże Ciało?

Boże Ciało jest jednym ze świąt kościelnych, podczas których ustawowo obowiązuje zakaz handlu. Tego dnia markety oraz centra handlowe nie będą czynne. Czy zakaz handlu będzie obejmował wszystkie sklepy?
Zobacz wideo

Boże Ciało, a dokładniej święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tym roku wypada w czwartek 20 czerwca. Jest to dzień wolny od pracy, a więc dodatkowo tego dnia wypada zakaz handlu.

Boże Ciało 2019. Które sklepy będą czynne w Boże Ciało?

Boże Ciało jest jednym z jedenastu świąt w roku, które ustawowo są dniami wolnymi od pracy. Jednak 20 czerwca nie wszystkie sklepy będą musiały być zamknięte.

Tego dnia na pewno zakupów nie zrobimy w centrach handlowych oraz w dużych sklepach typu Lidl, Biedronka czy Tesco. Osoby, które nie zdążą zrobić zakupów lub będą musiały coś dokupić, mogą liczyć na małe sklepy osiedlowe oraz stacje benzynowe. Te placówki nie obowiązuje bowiem zakaz handlu w niedziele i dni świąteczne.

Małe sklepy mogą być tego dnia otwarte zgodnie z wolą właściciela lub ajenta. W takich przypadkach klientów obsługiwać może właściciel lub jego rodzina oraz pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy zlecenie lub o dzieło. Takim przykładem są m.in. sklepy Żabka czy Freshmarket, które w większości mają być otwarte w Boże Ciało.
Prawdopodobnie godziny otwarcia sklepów, będą takie same jak w dni świąteczne.

Więcej o: