Egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty. Jak sprawdzić wyniki w internecie?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego będą znane już dzisiaj. Zarówno uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, jak i gimnazjów, mogą je sprawdzić przez internet. Jak to zrobić?
Zobacz wideo

To, że wyniki egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty zostaną opublikowane 14 czerwca, ogłosiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Każdy z uczniów otrzyma zaświadczenie o swoich wynikach wraz ze świadectwem ukończenia szkoły, a więc 19 czerwca. Wyniki egzaminów zadecydują, do jakich szkół średnich dostaną się tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. 

Jak sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego?

Uczniowie III klasy gimnazjum, którzy przystąpili w tym roku do egzaminu gimnazjalnego, mogą sprawdzić swój wynik, wchodząc na stronę odpowiedniej dla siebie okręgowej komisji egzaminacyjnej. Aby się zalogować, uczeń musi użyć loginu oraz hasła, które otrzymał w szkole. Publikacja wyników egzaminu gimnazjalnego w internecie nastąpi o godzinie 10:00. 

Wyniki egzaminu gimnazjalnego - strony internetowe OKE:

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej również mogą sprawdzić wyniki egzaminu kończącego szkołę, korzystając z internetu. Aby sprawdzić swoje rezultaty, ósmoklasiści mogą zalogować się do ogólnopolskiego Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika (ZIU) i zalogować się na stronie wyniki.edu.pl, wpisując dane, które otrzymali w szkole macierzystej. 

Więcej o: