Egzamin gimnazjalny i ósmoklasisty 2019. Kiedy i jak sprawdzić wyniki egzaminu CKE?

Już 14 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty. Jak sprawdzić wyniki testów z języka polskiego, matematyki i języka obcego w internecie?
Zobacz wideo

14 czerwca uczniowie dowiedzą się, jakie wyniki otrzymali z egzaminu gimnazjalnego 2019 oraz egzaminu ósmoklasisty 2019. Wyniki powinny być udostępnione na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o godzinie 10.

Egzamin ósmoklasisty i gimnazjalny 2019. Jak sprawdzić wyniki CKE?

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki egzaminów gimnazjalnych poprzez dostarczenie specjalnych zaświadczeń do szkół. Na nim znajdzie się wynik procentowy oraz centylowy dla każdego poziomu egzaminu.

Uczniowie III klas gimnazjów swoje wyniki będą mogli także sprawdzić na stronach internetowych następujących Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych:

Z kolei uczniowie, którzy w tym roku przystąpili do egzaminu ósmoklasisty swoje wyniki sprawdzą logując się w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (wyniki.edu.pl). 

Wyniki będą dostępne w internecie od godziny 10. Każdy z uczeń musi podać swój login (numer PESEL) oraz hasło, które otrzymał lub otrzyma od dyrektora szkoły. Ze względu na duże zainteresowanie serwery mogą być w tym czasie przeciążone i mogą pojawić się przejściowe problemy z logowaniem.

Więcej o: