Upa造 w Polsce. Domowe sposoby na och這dzenie mieszkania

Przed nami kolejny upalny dzie. IMGW prognozuje, 瞠 temperatura wzro郾ie dzi nawet do 33 stopnie. Co wi璚ej, 瘸r lej帷y si z nieba b璠zie nagrzewa nasze mieszkania co najmniej do ko鎍a tygodnia. Jak och這dzi dom, kiedy termometry wskazuj powy瞠j 30 stopni?
Zobacz wideo

Najprostszym sposobem na ochłodzenie mieszkania w czasie upałów jest użycie klimatyzacji lub wiatraka. Nie każdy jednak ma w domu taki sprzęt. Co więcej, lekarze ostrzegają, że długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może powodować przeziębienia, nieżyt górnych dróg oddechowych, a także wysuszać skórę. Istnieje jednak alternatywa dla klimatyzacji i wiatraków. Aby ochłodzić mieszkanie, można zastosować domowe sposoby, które nie mają negatywnych konsekwencji dla zdrowia.

Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upalnego lata? Domowe sposoby na wysokie temperatury

Aby ograniczyć nagrzewanie powietrza w mieszkaniu, należy pamiętać o zasłanianiu okien żaluzjami, roletami lub zasłonami. W ciągu dnia warto także zamykać okna, aby gorące powietrze nie dostawało się do wnętrza domu. Jeżeli chcemy przewietrzyć mieszkanie, warto zrobić to późnym wieczorem lub w nocy, kiedy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać. Dzięki temu wpuścimy do domu chłodniejsze i świeższe powietrze. 

Aby ochłodzić mieszkanie, warto zastosować coś, co będzie pochłaniać energię słoneczną, a jednocześnie nawilżać powietrze w pokoju. Może to być np. mokry ręcznik lub inny materiał rozwieszony na suszarce na pranie. Parująca z tkaniny woda schładza i nawilża powietrze, powodując, że temperatura we wnętrzu może obniżyć się o 2-3 stopnie. Przydatne mogą okazać się także nawilżacze, których używamy zimą, wieszając je na kaloryferach. Latem również będą nawilżać powietrze i przyczynią się do spadku temperatury.

Jeżeli chcemy, aby w naszym mieszkaniu było chłodniej, warto wypełnić je roślinami. One również nawilżają powietrze i obniżają temperaturę we wnętrzu domu. Nasadzenie roślin na balkonie i w mieszkaniu może być czasochłonne i dość kosztowne, jednak jest to inwestycja na lata, która sprawi, że kolejne upalne lato będzie łatwiejsze do zniesienia. 

Wi璚ej o:
Komentarze (1)
Upa造 w Polsce. Domowe sposoby na och這dzenie mieszkania
Zaloguj si
  • mirabelka34

    0

    zamontowali鄉y z m篹em w salonie markizy zewn皻rzne do okien i dzi瘯i temu mieszkanie nie nagrzewa nam si tak szybko

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX