Kiedy i jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego?

Już w najbliższy piątek znane będą wyniki tegorocznych egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. W jaki sposób sprawdzić wyniki przez internet?
Zobacz wideo

Z ustaleń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty zostaną opublikowane w piątek 14 czerwca. Uczniowie, którzy nie chcą sprawdzać swoich wyników przez internet, dowiedzą się, jak im poszło, od swoich nauczycieli, którzy rozdadzą im zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem ukończenia szkoły. Co jednak, gdy chcemy poznać wyniki egzaminów jak najwcześniej?

Jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Uczniowie ostatniej klasy szkoły podstawowej mogą sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty, korzystając z ogólnopolskiego systemu informatycznego ZIU. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową wyniki.edu.pl i zalogować się za pomocą loginu i hasła, które każdy uczeń będzie mógł otrzymać od dyrektora szkoły w środę 12 czerwca. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w piątek 14 czerwca o godzinie 10:00. 

Jak sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego?

Uczniowie III klasy gimnazjum mogą sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego korzystając ze strony internetowej okręgowych komisji wyborczych. Aby sprawdzić wyniki z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych trzeba wejść na stronę wyniki.oke.gda.pl i zalogować się, używając hasła i loginu, które uczniowie już otrzymali lub otrzymają. Uczniom, którzy podeszli w tym roku do egzaminu przekazuje je dyrektor szkoły, do której uczęszczają.

Więcej o: