Gliwice: Wypadek na A4. Na jezdni leży ciężarówka. Droga w obu kierunkach została zablokowana

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. W rejonie węzła Sośnica samochód ciężarowy uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na jezdnię. Autostrada A4 zablokowana jest w obu kierunkach.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło na autostradzie A4 w Gliwicach, niedaleko punktu poboru opłat w Żernicy. Samochód ciężarowy uderzył tam w bariery energochłonne, a następnie przewrócił się na drogę.  Tir przewoził rolki stali.

Wypadek na autostradzie A4 w Gliwicach. Niektórzy z kierowców utrudnili straży dojazd do rannego

Jak informuje "Dziennik Zachodni", w wyniku wypadku doszło do zakleszczenia kierowcy w uszkodzonym samochodzie. Konieczna była interwencja straży pożarnej, która uwolniła go z kabiny pojazdu. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala. Mężczyzna został ciężko ranny. 

Straż pożarna dojechała na miejsce wypadku z opóźnieniem, ponieważ niektórzy kierowcy nie odsunęli się, aby utworzyć tzw. korytarz życia. Wciąż nie podano informacji na temat tego, co było przyczyną wypadku.

Autostrada A4 w Gliwicach została zamknięta w obu kierunkach. Na drodze tworzą się wielokilometrowe korki. Usuwanie skutków wypadku może zająć kilka godzin. 

Więcej o: