Nowy rozkład jazdy PKP. Korekta wakacyjnego rozkładu pociągów. Będą nowe perony i sezonowe połączenia

9 czerwca na kolei wprowadzona została korekta wakacyjnego rozkładu jazdy, która będzie obowiązywać do 31 sierpnia. "Zmiany pozwalają na planowe kursowanie pociągów i największe od lat inwestycje za prawie 70 mld zł" - zapewnia PKP Polskie Linie Kolejowe.
Zobacz wideo

Polska kolej wprowadziła w życie korektę wakacyjnych rozkładów jazdy. Znajdziemy wśród nich informacje o przejazdach sezonowych połączeń, które umożliwią nam dojazd do najpopularniejszych ośrodków turystycznych. PKP Polskie Linie Kolejowe zapewnia, że podczas wakacyjnych podróży skorzystamy z wielu nowych udogodnień, a z okien pociągów zobaczymy, że kolej wciąż się modernizuje. 

PKP zaktualizowało wakacyjny rozkład pociągów. Łatwiejszy dojazd nad morze i nowe perony

W czasie wakacji poprawić się ma komunikacja w aglomeracjach, regionach, a także pomiędzy nimi. PKP informuje, że od czerwca powrócą pociągi dalekobieżne na trasie Warszawa-Poznań, a z Krakowa do Zakopanego będziemy mogli pojechać bezpośrednio. Od 20 czerwca wrócą pociągi sezonowe ze Słupska do Ustki i z Lęborka do Łeby, a  w piątki i niedziele będziemy mogli poruszać się między województwem świętokrzyskim a dolnośląskim, korzystając z pociągu relacji Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław Główny. 

PKP informuje, że w wakacje skorzystamy także z nowych peronów i innych udogodnień - pociągi zaczną jeździć po przebudowanej estakadzie w Gorzowie Wielkopolskim, a komunikacja autobusowa na odcinku Gorzów Wielkopolski Wschodni – Gorzów Wielkopolski zostanie zakończona, a nowe perony zostaną przekazane do dyspozycji pasażerów m.in. na stacji Wolbrom, Gajówka, Jeżówka, Zarzecze i Chrząstowice Olkuskie.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach internetowych przewoźników.

Więcej o: