Śnieg w Australii. Biały puch spadł w subtropikalnym stanie Queensland

W północno-wschodniej Australii spadł śnieg. Biały puch pokrył drogi i chodniki w subtropikalnym Queensland, który uznaje się za jeden z najgorętszych regionów na świecie. Australijskie Biuro Meteorologiczne nazwało ostatnie opady śniegu "rzadkim widokiem", zauważając, że ostatni raz śnieg spadł w Australii w 2015 roku - pisze BBC.

Meteorolog Lachlan Stone powiedział, że opady śniegu w Queensland, napędzane zimniejszym powietrzem z południa, są niezwykłym zjawiskiem dla stanu, w którym panuje klimat podzwrotnikowy. Poważne ostrzeżenia pogodowe wydano zarówno dla stanu Quennsland, jak i dla 1000-kilometrowego odcinka wybrzeża na południowym zachodzie kraju, m.in. dla Sydney. Władze wezwały obywateli, aby pozostali w domach. W związku z ulewnymi deszczami i wichurami grozi im niebezpieczeństwo - pisze BBC

Śnieg w Australii. Zamknięte drogi, odwołane promy

Lodowaty wiatr przyniósł do Queensland nie tylko śnieg, ale także niespotykaną w tej części świata temperaturę poniżej zera. Zimowa pogoda ma także swoje konsekwencje dla transportu w tej części Australii - kursy promów w Sydney zostały odwołane ze względu na wysokie fale, z kolei góry na zachód od Sydney zostały pokryte grubą warstwą śniegu, a drogi w ich pobliżu zostały zamknięte do odwołania - informuje "The Guardian"

Więcej o: