Wakacje 2019. Ile dni do wakacji? Kiedy się zaczynają?

Ile dni do wakacji? To jeden z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów momentów w całym roku szkolnym. W 2019 dodatkowo koniec roku szkolnego wypada wcześniej niż w ubiegłych latach.
Zobacz wideo

Zakończenie roku szkolnego planowane było na 21 czerwca, jednak ze względu na wypadające dzień wcześniej Boże Ciało, wakacje dla uczniów rozpoczną się wcześniej. Decyzję o przesunięciu terminu zakończenia roku szkolnego podjął Mateusz Morawiecki.

Ile dni do wakacji 2019? Dzieci po raz ostatni pójdą do szkół w środę 19 czerwca

Na oficjalnym koncie premiera udostępniono informację o tym, że rok szkolny zakończy się w środę 19 czerwca - Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem, czyli we środę 19 czerwca. Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe.

Oznacza to, że oficjalnie od 20 czerwca uczniowie pożegnają się ze szkołą. Do nauki powrócą w poniedziałek 2 września.

Dzięki zmianom wakacje w tym roku będą wyjątkowo długie i potrwają aż 74 dni. W tym czasie wypada jedno święto wolne od pracy. Jest to czwartek 15 sierpnia, kiedy obchodzone jest Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP. Biorąc urlop na 16 i 19 sierpnia możemy zorganizować sobie dłuższy odpoczynek. Dokładne odliczanie do wakacji prowadzone jest m.in. na stronie kiedywakacje.pl.

Więcej o: