Dzień Matki 2019. Pomysły na prezenty dla mamy

Dzień Matki 2019 wypada 26 maja, a więc w najbliższą niedzielę. To już ostatni dzwonek, aby kupić swojej mamie wyjątkowy prezent na tę okazję.
Zobacz wideo

Jakie prezenty na Dzień Matki są najpopularniejsze? Wśród najczęściej kupowanych upominków na tę okazję można wymienić m.in. kwiaty, czekoladki oraz kosmetyki.

Co kupić na Dzień Matki? Bukiet kwiatów lub roślina doniczkowa

Jednym z najpopularniejszych prezentów na Dzień Matki są kwiaty. Najczęściej wręczamy naszym mamom bukiety ciętych kwiatów, np. z róż, goździków, gerber lub lilii. Praktycznym mamom, które załamują ręce nad kwiatami, które muszą wyrzucić po kilku dniach, można kupić roślinę doniczkową, np. storczyka w nietypowym kolorze lub chińską różę o okazałych kwiatach. Warto jednak zatroszczyć się o to, aby doniczka była ładnie przybrana.

Prezenty na Dzień Matki 2019. Czekoladki, bombonierki i inne słodkości

Równie popularnym prezentem na Dzień Matki są słodycze, a przede wszystkim bombonierki. W sklepach spożywczych znajdziemy ich mnóstwo. Wybierając słodkości dla mamy, warto jednak pamiętać o jej indywidualnych preferencjach i kupić takie czekoladki, które lubi najbardziej.

Co dać mamie z okazji Dnia Matki? Upominki z drogerii

Niejedna mama ucieszy się także na widok szykownie zapakowanych kosmetyków lub perfum. Decydując się na zakup kosmetyków, warto wybrać je, myśląc o tym, jaki typ skóry ma nasza mama i jakich produktów używa najczęściej. Perfumy z kolei powinny pasować do jej osobowości oraz stylu. Kupując zapach dla mamy, należy oczywiście uwzględnić to, jakie aromaty lubi.

Upominki na Dzień Matki. Prezent zgodny z zainteresowaniami mamy

Kwiaty i czekoladki to dla Ciebie zbyt banalne rozwiązanie? Możesz podarować swojej mamie voucher na relaksujący masaż, artystyczne warsztaty, a nawet na skok ze spadochronem! Dobrym rozwiązaniem będą także biżuteria, elektronika, płyty, książki czy bilety na koncert - coś, co odpowiada zainteresowaniom i hobby Twojej mamy.

Więcej o: