Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Gdzie go zobaczyć na YouTube?

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich miał swoją premierę w sobotę 11 maja. Dokument o pedofilii w polskim Kościele ma już prawie 7 milionów wyświetleń. Gdzie obejrzeć go na YouTube?

Film Tomasza Sekielskiego przedstawia historię kilku osób, które w dzieciństwie zostały wykorzystane seksualnie przez duchownych. Dziennikarz po latach dotarł do niektórych sprawców - część z nich przyznała się do winy, niektórzy twierdzili, że molestowane dzieci same tego chciały.

Film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" - gdzie zobaczyć film o pedofilii w polskim Kościele na YouTube?

Film udostępniony został w sobotę 11 maja na platformie YouTube. "Tylko nie mów nikomu" to trwający dwie godziny dokument, w którym ofiary molestowania ze szczegółami opowiadają o swoim dzieciństwie. Dziennikarz przez kilka miesięcy szukał wśród duchownych sprawców, niektórzy z nich (m.in. ks. Franciszek Cybula, kapelan Lecha Wałęsy) przyznali się do winy. Link z filmem udostępniamy poniżej. 

 

"Tylko nie mów nikomu" powstał dzięki zbiórce 450 tysięcy złotych za pośrednictwem serwisu Patronite. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, liczba wyświetleń filmu przekroczyła już 6,8 milionów widzów - w ciągu pięciu godzin produkcja miała już milion odtworzeń, co jest rekordowe dla polskiego Youtube’a. Wcześniejsze rekordy należały do piosenki "Tamagotchi" oraz dla jednego z odcinków "Ucha Prezesa". W ciągu doby od publikacji filmu kanał Tomasza Sekielskiego przekroczył 100 tysięcy subskrybentów.

Link do filmu Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"

Więcej o: