Matura 2019. Dziś egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz matura z filozofii

Dziś kolejny dzień matur. O godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin pisemny z matematyki na poziomie rozszerzonym, a o 14:00 matura pisemna z filozofii na dwóch poziomach.
Zobacz wideo

Do egzaminu maturalnego z matematyki, który nie jest egzaminem obowiązkowym, podejdzie w tym roku blisko 61,5 tysiąca abiturientów. Warszawscy maturzyści, którzy zdecydowali o zdawaniu matematyki na poziomie rozszerzonym twierdzą, że to jeden z trudniejszych dla nich egzaminów. Na rozwiązanie wszystkich zadań maturzyści będą mieli 180 minut.

Matura 2019. 9 maja zaczynają się egzaminy ustne z języka polskiego

Matura z filozofii, podobnie jak egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, nie jest egzaminem obowiązkowym i podchodzą do niej tylko te osoby, które zgłosiły taką chęć, składając deklarację maturalną.

9 maja rozpoczynają się także egzaminy ustne z języka polskiego. Harmonogram tych egzaminów ustalają szkoły. Sam egzamin trwa 30 minut. W tym czasie maturzysta losuje zadanie, które zawiera tekst kultury oraz odnoszące się do niego polecenie. Po krótkim przygotowaniu maturzysta wygłasza swoją wypowiedź.
Ostatni dzień egzaminów ustnych z języka polskiego to 22 maja.

Więcej o: