Potrawy na Wielkanoc 2019. Potrawy wielkanocne, które powinny znaleźć się na śniadaniu wielkanocnym [LISTA]

Potrawy na Wielkanoc. Sprawdź czy masz przygotowane najważniejsze potrawy i dania wielkanocne, które powinny zagościć na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego. W tym celu przygotowaliśmy krótką listę.

Potrawy wielkanocne są podawane w Wielką Niedzielę, kiedy to w rodzinnym gronie zasiadamy do śniadania wielkanocnego. W czasie Wielkiego Tygodnia upamiętniającego ostanie dni życia Jezusa Chrystusa, to właśnie ten dzień jest związany ze zmartwychwstaniem. Dzień wcześniej wybieramy się do kościołów ze święconkami na msze, w czasie której zostaje poświęcony pokarm. 

Potrawy na Wielkanoc 2019. Jakie potrawy wielkanocne powinny znaleźć się na naszych stołach podczas śniadania wielkanocnego?

Potrawy mające symboliczne znaczenie powinny obowiązkowo pojawić się na naszych stołach. To te które są związane i przygotowane z jajek, symbolu odrodzenia Jezusa po śmierci. Ponieważ śniadanie wielkanocne podane zostaje po 40 dniach postu, powinny znaleźć się na nim potrawy wyjątkowe i trafiające w podniebienia naszych gości oraz rodziny. Nie powinno zabraknąć żurku z białą kiełbasą oraz słodkich ciast.

Dania wielkanocne. Lista na śniadanie wielkanocne:

 1. Sernik
 2. Makowiec
 3. Pascha
 4. Roladki drobiowe
 5. Pasztet
 6. Żurek lub barszcz biały
 7. Zupa chrzanowa
 8. Biała kiełbasa
 9. Pieczony schab
 10. Babka wielkanocna
 11. Mazurki

Więcej o: