PKP Wielkanoc 2019. Intercity ostrzega przed szczytem wielkanocnych wyjazdów i utrudnieniami

PKP Wielkanoc 2019. Przedstawiciele PKP Intercity ostrzegają przed szczytem świątecznych wyjazdów, które rozpoczną się w piątek 19 kwietnia i potrwają przynajmniej do soboty. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Zobacz wideo

Według informacji podanych przez PKP Intercity połowa pociągów Dart zostanie wyłączona z ruchu w czasie świąt wielkanocnych. Od piątku 19 kwietnia należy spodziewać się szczytu wielkanocnych wyjazdów. Na drogach, w autobusach i pociągach może być wyjątkowo tłoczno. 

PKP Wielkanoc 2019. Święta wielkanocne 2019 - PKP Intercity ostrzega przed utrudnieniami na kolei 

10 pociągów Dart zostanie wycofanych ze względu na usterki. Wyprodukowane w bydgoskiej fabryce PESA składy będą musiały zostać poddane naprawą. Według przewoźnika usterki zagrażały bezpieczeństwu przewozów. Pozostałych dziesięć pociągów będzie kursowało zgodnie z rozkładem jazdy. 

To jednak nie koniec kłopotów PKP Intercity. Pięć z dwudziestu pociągów Pendolino będzie musiało zostać wyłączonych z kursowania. Jak zapewnia Piotr Mazur z dyrekcji spółki, nieużywane składy zostaną zastąpione innymi składami wagonowymi. 

W tym roku PKP Intercity nie przewidziało dodatkowych połączeń. Na najbardziej obleganych trasach do składów zostaną dołączone dodatkowe wagony. Najwięcej podróżujących będzie się przemieszczało na trasach z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta oraz Katowic. Większa liczba pasażerów spodziewana jest w pociągach relacji Poznań - Wrocław i Kraków - Przemyśl. W zeszłym roku podczas świąt wielkanocnych z usługi PKP Intercity skorzystało ponad 650 tysięcy osób. 

Więcej o: