Pogoda na śmigus-dyngus. Czy lany poniedziałek będzie mokry?

Pogoda na śmigus-dyngus. Tego dnia pogoda nieco się zmieni, a nad południową i wschodnią polską zapanuje niż, który kieruje się w stronę Polski z obszaru Morza Czarnego.
Zobacz wideo

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że dla połowy kraju śmigus-dyngus będzie naprawdę mokry. Z map pogodowych wynika, że na wschodzie i południu kraju będzie padał deszcz.

Pogoda na śmigusa-dyngusa. Na wschodzie kraju trochę popada

Z ustaleń meteorologów wynika, że w śmigusa-dyngusa będzie padać w Przemyślu, Rzeszowie, Zakopanem, Krakowie, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Warszawie, Białymstoku, Suwałkach oraz w Olsztynie. Mimo opadów deszczu w miastach tych będzie stosunkowo ciepło. W Poniedziałek Wielkanocny termometry wskażą 13 stopni w miejscowościach podgórskich, 15 stopni na Podlasiu i Lubelszczyźnie, 16 stopni na Podkarpaciu i Mazowszu i nawet 18 stopni w Małopolsce i na Śląsku.

Prognoza pogody na śmigusa-dyngusa. Zachodnia część kraju wciąż słoneczna

Pogoda w śmigusa-dyngusa w zachodniej części kraju będzie słoneczna i ciepła. Mieszkańcy Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski, Kujaw i Pomorza zobaczą na niebie niewiele chmur, które nie przyniosą ze sobą opadów. Na zachodzie będzie nieco cieplej niż na wschodzie, ale tylko o kilka stopni. W Jeleniej Górze i Gdańsku termometru pokażą 15 stopni, w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Wrocławiu 18 stopni, a w Zielonej Górze, gdzie tego dnia będzie najcieplej, aż 19 stopni. 

Więcej o: