Śmiertelny wypadek na trasie A2. Utrudnienia potrwają do godziny 16

Dziś rano na trasie A2 między węzłami Słupca i Września doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa busy i samochód ciężarowy.
Zobacz wideo

O wypadku poinformował portal epoznan.pl. Dziś o godzinie 10:15 na 224 kilometrze autostrady A2 zderzyły się trzy samochody: dwa busy oraz ciężarówka. Do wypadku doszło na drodze w kierunku Święcka. 

Śmiertelny wypadek na autostradzie A2 - zderzyły się dwa busy i ciężarówka. 

Według informacji podawanych przez portal w wypadku zginęła jedna osoba - pasażer busa. Do tej pory na miejscu wypadku działają służby. Z tego powodu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które mogą potrwać do godziny 16. Policjanci wyznaczyli objazd przez węzeł Słupca.

Według policyjnego raportu "Wypadki drogowe 2018" A2 jest drugą, najniebezpieczniejszą autostradą w Polsce. W zeszłym roku doszło na niej do 118 wypadków, w którym zginęło 12 osób. Najgorsza pod tym względem statystyka wypada dla autostrady A4. Na najdłuższej polskiej autostradzie, która prowadzi z zachodu na wschód kraju, doszło w 2018 roku do 175 wypadków, w których zginęło 19 osób, a 258 zostało rannych. 

Więcej o: